041 707 71 11

 

Páči sa vám referencia?
Zdieľajte ju s priateľmi

Ďalšie referencie z kategórie Zdravotníctvo

hl. obrazek reference

Nemocnica SVET ZDRAVIA Michalovce

V Michalovciach koncom roka 2017 otvorili novú nemocnicu za 34 miliónov EUR. Na konci dva a pol roka trvajúcich prác je moderné zdravotnícke zariadenie s kompletnou rádiodiagnostikou, urgentným príjmom, plávajúcimi lôžkami, či kompletne vybavenými izbami pre pacientov. 

Nemocnica novej generácie je súčasťou regionálnej siete SVET ZDRAVIA, patriacej Investičnej skupine Penta. Svet zdravia prevádzkuje dohromady 17 zdravotníckych zariadení. Osem z nich je na východnom Slovensku.


(zdroj: aktuality.sk)

hl. obrazek reference

Nemocnica sv. Michala, Bratislava

Novostavba nemocnice sv. Michala bola realizovaná v historickom Centre Bratislavy v roku 2015. V celej budove novej nemocnice je nainštalovaných niekoľko stoviek dverí rôznych veľkosti, typov a prevedení. Ich významnú časť tvoria výrobky spoločnosti SPEDOS. Ako subdodávateľ dodal SPEDOS do novej bratislavskej nemocnice až 70 ks automatických a mechanických posuvných dverí v jednokrídlom i dvojkrídlovom prevedení. Presklené okná v niektorých automatických dverách sú vyplnené zmliečňovacím sklom; tlačidlom alebo diaľkovým ovládačom je možné z miestnosti vytvoriť privátny priestor zmenou číreho skla v mliečne.

Novostavba nemocničných laboratórií

Novostavba nemocničných laboratórií

Nemocničné laboratória v Dvore Králové sa presťahovali do novopostavenej jednoposchodovej budovy v areáli nemocnice. SPEDOS dodal automatické posuvné dvere jednokrídlové s pohonmi SP805L a SP806NL. V hlavnom vstupe boli inštalované jednokrídlové lineárne posuvné dvere v presklenej stene s nadsvetlíkom, vnútri chodby jednostranné teleskopické dvere a dymotesné požiarne dvere, ktoré uzatvárajú vstup k výťahu. Vnútri laboratórií slúži niekoľko jednokrídlových automatických dverí posuvných s mliečnym nepriehľadným sklom vo dverových krídlach. Všetky dvere sú vybavené kombinovaným aktivačným čidlom, ktoré v sebe obsahuje bezpečnostnú clonu, ktorá chráni prechádzajúcich proti náhodnému zovretiu.

Požární automatické otočné dveře Spedos

Rozdelenie požiarnych zón v nemocniciach

Nemocnice sú budovy, kde je nevyhnutné dbať na požiarnu bezpečnosť. K tomu slúžia automatické posuvné aj otočné dvere SPEDOS v požiarnom prevedení, ktoré uzatvárajú chodby a rozdeľujú tak budovu na niekoľko uzavretých traktov.

Automatické požární dvoukřídlé dveře

Otočné pohony súčasťou požiarnych uzáverov

Nemocničná chodba je rozdelená do niekoľkých požiarnych zón. Jednu z nich uzatvárajú dvojkrídlové otočné automatické dvere v požiarnom vyhotovení, ktoré sú za bežnej prevádzky ovládané lakťovom spínačom. V prípade požiaru sa po signáli z EPS dvere uzatvoria a nedovolia prenikaniu požiaru.

Požární automatické dveře

Nemocnica Karlovy Vary

Novostavba nemocnice bola vybavená automatickými posuvnými aj otočnými dverami v požiarnom vyhotovení. Dverné krídla a steny s požiarnou odolnosťou sú vybavené elektrickými pohonmi SP805L. Aktivujú sa bezkontaktnými čidlami - kombinovanými radarmi s vstavanou bezpečnostnou clonou, alebo kontaktnými aktivátormi - lakťovými spínačmi.

Montáž požárních automatických dveří

Protónové centrum Praha

Na špeciálnych pracoviskách protónového centra boli inštalované dvojkrídlové otočné protipožiarne automatické dvere, vybavené otočnými pohonmi EMSW. Každé dverné krídlo musí mať svoj pohon, preto dvojkrídlové otočné dvere obsahujú pohony dva. Oba sú vizuálne spojené stredovým segmentom do jedného celku.

Automatické požární dveře

Uzavretie požiarnych úsekov v nemocničných chodbách

Nemocničné chodby sú vybavené protipožiarnymi otočnými automatickými dverami. Dverné krídla majú výplň z protipožiarneho drôteného skla. V hornej časti dverných krídel je inštalovaná bezpečnostná lišta k ochrane proti náhodnému zovretiu.

Automatické jednokřídlé otočné dveře

Otočný pohon - nosič pre sestričky

V operačných sálach boli vedľa automatických dvojkrídlových dverí posuvných inštalované tiež otočné automatické dvere jednokrídlové. Sú vybavené elektropohonom, spojeným s krídlom dverí ťažným ramenom. Dvere sa aktivujú lakťovým spínačom, ktorý je inštalovaný v tesnej blízkosti oboch dverí.

Automatické otočné dveře se sensorem

Dodatočná automatizácia

Otočné vstupné dvere boli automatizované elektrickým pohonom, umiestneným pod nadsvetlíkom a spojených s dverovým krídlom ťažným ramenom. Dvere sú vybavené bezpečnostným senzorom k ochrane prechádzajúcich.

Těžké otočné automatické dveře

Ľahké otváranie ťažkých dverí

Ťažké drevené dvojkrídlové otočné dvere sú doplnené elektropohonmi, ktoré zaisťujú ich automatizáciu. Elektropohony sú spojené s dverovým krídlom tlačným ramenom, ktoré pri aktivácii radaru vytláča dverné krídlo von. Otočné krídla sú vybavené bezpečnostným senzorom, ktorý pri zatváraní chráni prechádzajúcich pred kolíziou s krídlom. Lišta je spojená s elektropohonom kabelážou.

Ukážky z našich realizácií

hl. obrazek reference

hl. obrazek reference

hl. obrazek reference

hl. obrazek reference

hl. obrazek reference

Rokov na trhu
cez 150 000 realizácií

Jedno partnerstvo
od konzultácie po servis

Non-stop servis
s garanciou dojazdu

Najväčšia servisná sieť
v ČR a SR - viac než 50 pobočiek

Copyright © 1991-2023 SPEDOS