041 707 71 11

 

Páči sa vám referencia?
Zdieľajte ju s priateľmi

Ďalšie referencie z kategórie Zdravotníctvo

hl. obrazek reference

Nemocnica sv. Michala, Bratislava

Novostavba nemocnice sv. Michala bola realizovaná v historickom Centre Bratislavy v roku 2015. V celej budove novej nemocnice je nainštalovaných niekoľko stoviek dverí rôznych veľkosti, typov a prevedení. Ich významnú časť tvoria výrobky spoločnosti SPEDOS. Ako subdodávateľ dodal SPEDOS do novej bratislavskej nemocnice až 70 ks automatických a mechanických posuvných dverí v jednokrídlom i dvojkrídlovom prevedení. Presklené okná v niektorých automatických dverách sú vyplnené zmliečňovacím sklom; tlačidlom alebo diaľkovým ovládačom je možné z miestnosti vytvoriť privátny priestor zmenou číreho skla v mliečne.

hl. obrazek reference

Nemocnica SVET ZDRAVIA Michalovce

V Michalovciach koncom roka 2017 otvorili novú nemocnicu za 34 miliónov EUR. Na konci dva a pol roka trvajúcich prác je moderné zdravotnícke zariadenie s kompletnou rádiodiagnostikou, urgentným príjmom, plávajúcimi lôžkami, či kompletne vybavenými izbami pre pacientov. 

Nemocnica novej generácie je súčasťou regionálnej siete SVET ZDRAVIA, patriacej Investičnej skupine Penta. Svet zdravia prevádzkuje dohromady 17 zdravotníckych zariadení. Osem z nich je na východnom Slovensku.


(zdroj: aktuality.sk)

hl. obrazek reference

PENTA otvorila na Slovensku ďalšiu nemocnicu

Novú nemocnicu za 250 miliónov EUR v Bratislave otvorila finančná skupina Penta Investments. Zariadenie so 405 lôžkami, ktoré bude ponúkať aj plánované a akútne zákroky, funguje v plnom rozsahu od začiatku roku 2023.

Výstavba nemocnice Bory v západnej časti Bratislavy, kde vzniká nová mestská štvrť, začala v roku 2018 a v roku 2022 bola zahájená skúšobná prevádzka. Zdravotná starostlivosť nemocnice poskytuje viac ako päťdesiat špecializácií. Súčasťou komplexu je štrnásť operačných sál, urgentný príjem a pôrodnica.

Ich úspech je aj našim ...

 

hl. obrazek reference

Bezbariérová Fakultná nemocnica Plzeň

FN Plzeň, jedna z najväčších a najvýznamnejších nemocníc v ČR, pôsobí v dvoch samostatných areáloch v Plzni – Boroch a Lochotíne. Pacientom ponúka cez 1700 lôžok a plzenskému kraju cez 4600 pracovných príležitostí. Nemocnica má 21 kliník, 19 oddelení, 6 ústavov. Jej história siaha do 14. storočia.

SPEDOS dvere v nemocnici Roudnice nad Labem

Automatické dvere pre nemocnicu v Roudnici nad Labem

Nemocnica Roudnice nad Labem má za sebou úspešnú modernizáciu oddelenia následnej intenzívnej starostlivosti. Okrem špičkového lekárskeho vybavenia alebo internetu na všetkých izbách tu uľahčujú prevádzku výrobky SPEDOS. Čo všetko sme do nemocnice dodali?

Jednokřídlé posuvné automatické dveře do operačních sálů

Čisté priestory, čisté krídla s pohonmi SP

Automatické dvere posuvné jednokrídlové v špeciálnom prevedení pre čisté priestory operačných sál, laboratórií a pod .. V dvernom krídle sú vstavané žalúzie, ktoré sa ovládajú magnetom. Aktivácia dverí prebieha povereným personálom pomocou lakťového spínača. V ďalšej časti budovy sú inštalované žlté štvorkrídle teleskopické dvere s pohonom SP805T.

Jednokřídlé automatické posuvné dveře

Čisté priestory operačných sál

Nemocnice - vstupy na operačné sály sú vybavené jednokrídlovými automatickými dverami posuvnými s elektrickým pohonom SP805L a špeciálnym posuvným krídlom EP určeným do čistých priestorov. Dvere sa ovládajú lakťovými spínačmi a sú vybavené preskleným okienkom. Farebné prevedenie automatických dverí - zelená, modrá, žltá farba - ladí s okolitým prostredím.

Dvojité automatické dveře

Dvaja v jednej línii a širší vstup

Hlavný vstup do nemocničnej budovy - vstupnej haly; zádverie je tvorené teleskopickými automatickými dverami posuvnými. Dvoje automatické jednostranné teleskopické dvere sú osadené proti sebe a vytvárajú tak jedinečné automatické dvere, aktivované k otvoreniu dvoma pohybovými radarmi. Každý aktivátor riadi pohyb krídel na svojej strane, nezávisle na strane opačnej. Šírka priechodu sa tak utvára podľa aktuálneho počtu prechádzajúcich. Variabilita šírky otvorenia má priaznivý vplyv na úspory tepla v budove.

Neprůhledné automatické dveře

Automatické dvere ako bezpečnostný vstup

Nepriehľadné teleskopické jednostranné automatické dvere posuvné vyrobené z oceľových rámov a nepriehľadného bezpečnostného skla zaisťujú uzavretie oddelenia pomocou kontrolného prístupového systému, vyžadujúceho autorizáciu vchádzajúcich.

Prosklené jednokřídlé automatické dveře

Dverné krídlo v kombinovanom prevedení

Špeciálne nemocničné pracoviská sú vybavené jednokrídlovými automatickými dverami s posuvnými krídlami v kombinovanom prevedení - plná výplň a presklenie. Dvere poháňa elektrický pohon SP805L. Susedné elektrické pohony sú spojené prídavným segmentom krytu. Dvoje jednokrídlové dvere sú tak vizuálne spojené v jeden celok.

Automatické posuvné dveře

Dve budovy, jeden celok

Bezbariérové prepojenie dvoch nemocničných budov je zabezpečené dvojkrídlovými automatickými posuvnými dverami SPEDOS s pohonmi SP806L. V každej budove je tok prechádzajúcich vedený čistiacou zónou v zádverí a dvoma automatickými dverami cez komunikáciu pod nástreškom do ďalšieho zádveria a čistiacej zóny v druhej budove.

Automatické posuvné dveře do vstupní haly nemocnice

Vstupná hala nemocnice

Rekonštruovaná budova nemocnice s presklenou fasádou a priestrannou vstupnou halou ponúka vstup automatickými dvojkrídlovými posuvnými dverami SPEDOS s elektrickým pohonom SP806L výšky 150 mm.

Jednokřídlé posuvné dveře ve žluté barvě

Jednokrídlové posuvné dvere

Jednokrídlové automatické posuvné dvere v žltej farbe boli dodané do čistých priestorov. Vonkajšie jednokrídlové automatické dvere v bielom prevedení s kombinovanou výplňou dverného krídla sú pripojené na čítačku a slúžia tak ako kontrolovaný vstup pre zamestnancov. Vedľa dverí je umiestnená garáž pre sanitné vozidlá, ktorá je uzavretá priemyselnými sekčnými vrátami s jednou presklenou hliníkovou lamelou.

Posuvné jednokřídlové dveře

Automatické aj mechanické prevedenie

Mechanické posuvné dvere SPEDOS slúžia v nemocnici na JIS na vytvorenie diskrétnej zóny. Majú pevný stredový diel a dvoje jednokrídlové posuvné dvere s opačným smerom posuvu. V uzavretej sekcii JIP boli využité automatické posuvné dvere v teleskopickom prevedení s elektrickým pohonom SP805T. Dvere sa aktivujú lakťovom spínačom.

Automatické dveře s hliníkovou prosklenou konstrukcí

Nízky pohon SP806NL - 110mm

Zádveria do polikliniky je vytvorené hliníkovou presklenou konštrukciou a dvomi automatickými posuvnými dvojkrídlovými dverami v lineárnom prevedení. Automatické dvere sú vybavené nízkym elektropohonom SP806NL o pohľadovej výške 110 mm.

Ukážky z našich realizácií

Karuselové dvere v hoteli Demanová

sekcionálne-brány-SPEDOS

SPEDOS dvere v nemocnici Roudnice nad Labem

hl. obrazek reference

Vodolecebny_ustav

Rokov na trhu
cez 150 000 realizácií

Jedno partnerstvo
od konzultácie po servis

Non-stop servis
s garanciou dojazdu

Najväčšia servisná sieť
v ČR a SR - viac než 50 pobočiek

Copyright © 1991-2024 SPEDOS