041 707 71 11

 

Páči sa vám referencia?
Zdieľajte ju s priateľmi

Ďalšie referencie z kategórie Sociálne služby

hl. obrazek reference

Centrum sociálnych služieb na Podháji

Mesto Martin otvorilo v Máji 2023 nové moderné Centrum sociálnych služieb (CSS) Martin-Podháj, ktoré disponuje celkovou kapacitou 40 lôžok. Investícia za vyše štyroch miliónov EUR bola vybudovaná vďaka Mestu - prispelo sumou zhruba 1,5 milióna EUR a zvyšok financovali zo Štátneho fondu rozvoja bývania.
 
Do zariadenia boli inštalované 3 kusy dvojkrídlových automatických dverí posuvných SPEDOS s protipožiarnou konštrukciou a priechodnou šírkou 1200mm. Požiarna odolnost dverí je v kategórii EI30.
 

elegantní a praktický vstup pro seniory

Elegantný i praktický vstup pre seniorov

Dverový portál s bočnými dielmi a nadsvetlíkom, s dvojkrídlovými automatickými dverami z hliníkových profilov v povrchovej úprave imitácie dreva bol vytvorený tak, aby bol v súlade s dominantnými prvkami fasády budovy.

bezbariérový vstup pro domov důchodců

Pohodlie a bezpečie pre seniorov

Bezbariérový vstup do domova dôchodcov vytvárajú dvojkrídlové automatické posuvné dvere v rámovom prevedení s pohonmi SP806L. V zádverí je umiestnená čistiaca zóna.

posuvné automatické dveře pro domov důchodců

Bezbariérový domov dôchodcov

Domov dôchodcov bol projektovaný s bezbariérovými vstupmi. Vstupná hala je spojená so záhradou presklenými stenami a dvojkrídlovými automatickými posuvnými dverami; zadný východ do záhrady je vybavený jednokrídlovými automatickými dverami. Vstup na terasu domova dôchodcov uzatvárajú dvojkrídlové automatické dvere posuvné v presklenej stene. Dvere majú neštandardnú prechodnú výšku; digitálny programový prepínač je umiestnený cca vo výške 3 000 mm. Pre ľahšiu voľbu režimu sú dvere vybavené diaľkovým ovládaním.

automatické dveře v obloukovém provedení

Automatické dvere v oblúkovom prevedení

Novostavba domova dôchodcov je vybavená moderným a elegantným bezbariérovým vstupom. K vonkajšej presklenej hliníkovej stene s dvojkrídlovými automatickými dverami posuvnými bola vnútri vstupnej haly vytvorená presklená oblúková stena s oblúkovými automatickými dverami posuvnými. Medzi stenami a dverami tak vzniklo zaujímavé polkruhové zádverie, ktoré slúži ako čistiaca zóna.

domov důchodců bez bariér

Domov dôchodcov bez bariér

Spojovací kŕčok domova dôchodcov oddeľuje dvor od záhrady a prepája dve budovy. Na vstupe do záhrady a do dvora je vybavený automatickými dvojkrídlovými posuvnými dverami SPEDOS s elektrickým pohonom SP805L. Poskytuje tak pohodlný bezbariérový prechod aj s invalidnými alebo manipulačnými vozíkmi. Vstup zvonka je možný len na základe autorizácie magnetickou kartou alebo diaľkovým ovládaním - čítačka je vpravo odo dverí na murive.

rámové stěny s automatickými dveřmi

Rámové steny s automatickými dverami

Domov pre seniorov vyžaduje čo najviac bezbariérových dverí. Rámové steny s automatickými posuvnými dverami v rámovom prevedení boli inštalované ako v hlavnom vchode, tak vo vstupe do záhrady. Ich automatizáciu aj bezpečnosť zabezpečuje kombinovaný radar inštalovaný z oboch strán nad dverami.

staré dveře s novým pohonem

Staré dvere s novým pohonom

Historická budova domova dôchodcov má vo vstupe pôvodné drevené skladacie dverné krídla. Sú vybavené otočnými pohonmi, ktoré zaisťujú bezbariérový prechod. Bezpečnosť prechádzajúcich je zaistená bezpečnostnými lištami v hornej časti dverných krídel.

protipožární jednokřídlové automatické posuvné dveře pro domov důchodců

Bezpečnosť pred požiarom a výrazné farebné kombinácie

Osemposchodový domov dôchodcov má v každom poschodí jednotlivé oddelenia uzavreté jednokrídlovými automatickými posuvnými dverami v požiarnom vyhotovení. Dvere sú vybavené elektropohonmi SP805L, na ktorých kryte sú podľa EN16005 vedľa kombinovaného radaru s bezpečnostnou clonou aj prídavné bezpečnostné senzory, ktoré strážia koncové hrany posuvných krídel pred náhodným zovretím seniorov k stene. Každé dvere majú svoju špecifickú farbu, čo prispieva k ľahkej orientácii obyvateľov.

Ukážky z našich realizácií

Vodolecebny_ustav

SPEDOS dvere v nemocnici Roudnice nad Labem

ACOND Milevsko budova - SPEDOS

hl. obrazek reference

automaticke-dvere-SPEDOS

Rokov na trhu
cez 150 000 realizácií

Jedno partnerstvo
od konzultácie po servis

Non-stop servis
s garanciou dojazdu

Najväčšia servisná sieť
v ČR a SR - viac než 50 pobočiek

Copyright © 1991-2024 SPEDOS