041 707 71 11

 

Páči sa vám referencia?
Zdieľajte ju s priateľmi

Ďalšie referencie z kategórie Sociálne služby

hl. obrazek reference

Centrum sociálnych služieb na Podháji

Mesto Martin otvorilo v Máji 2023 nové moderné Centrum sociálnych služieb (CSS) Martin-Podháj, ktoré disponuje celkovou kapacitou 40 lôžok. Investícia za vyše štyroch miliónov EUR bola vybudovaná vďaka Mestu - prispelo sumou zhruba 1,5 milióna EUR a zvyšok financovali zo Štátneho fondu rozvoja bývania.
 
Do zariadenia boli inštalované 3 kusy dvojkrídlových automatických dverí posuvných SPEDOS s protipožiarnou konštrukciou a priechodnou šírkou 1200 mm. Požiarna odolnost dverí je v kategórii EI30.
 

elegantní a praktický vstup pro seniory

Elegantný i praktický vstup pre seniorov

Dverový portál s bočnými dielmi a nadsvetlíkom, s dvojkrídlovými automatickými dverami z hliníkových profilov v povrchovej úprave imitácie dreva bol vytvorený tak, aby bol v súlade s dominantnými prvkami fasády budovy.

bezbariérový vstup pro domov důchodců

Pohodlie a bezpečie pre seniorov

Bezbariérový vstup do domova dôchodcov vytvárajú dvojkrídlové automatické posuvné dvere v rámovom prevedení s pohonmi SP806L. V zádverí je umiestnená čistiaca zóna.

posuvné automatické dveře pro domov důchodců

Bezbariérový domov dôchodcov

Domov dôchodcov bol projektovaný s bezbariérovými vstupmi. Vstupná hala je spojená so záhradou presklenými stenami a dvojkrídlovými automatickými posuvnými dverami; zadný východ do záhrady je vybavený jednokrídlovými automatickými dverami. Vstup na terasu domova dôchodcov uzatvárajú dvojkrídlové automatické dvere posuvné v presklenej stene. Dvere majú neštandardnú prechodnú výšku; digitálny programový prepínač je umiestnený cca vo výške 3 000 mm. Pre ľahšiu voľbu režimu sú dvere vybavené diaľkovým ovládaním.

automatické dveře v obloukovém provedení

Automatické dvere v oblúkovom prevedení

Novostavba domova dôchodcov je vybavená moderným a elegantným bezbariérovým vstupom. K vonkajšej presklenej hliníkovej stene s dvojkrídlovými automatickými dverami posuvnými bola vnútri vstupnej haly vytvorená presklená oblúková stena s oblúkovými automatickými dverami posuvnými. Medzi stenami a dverami tak vzniklo zaujímavé polkruhové zádverie, ktoré slúži ako čistiaca zóna.

domov důchodců bez bariér

Domov dôchodcov bez bariér

Spojovací kŕčok domova dôchodcov oddeľuje dvor od záhrady a prepája dve budovy. Na vstupe do záhrady a do dvora je vybavený automatickými dvojkrídlovými posuvnými dverami SPEDOS s elektrickým pohonom SP805L. Poskytuje tak pohodlný bezbariérový prechod aj s invalidnými alebo manipulačnými vozíkmi. Vstup zvonka je možný len na základe autorizácie magnetickou kartou alebo diaľkovým ovládaním - čítačka je vpravo odo dverí na murive.

staré dveře s novým pohonem

Staré dvere s novým pohonom

Historická budova domova dôchodcov má vo vstupe pôvodné drevené skladacie dverné krídla. Sú vybavené otočnými pohonmi, ktoré zaisťujú bezbariérový prechod. Bezpečnosť prechádzajúcich je zaistená bezpečnostnými lištami v hornej časti dverných krídel.

protipožární jednokřídlové automatické posuvné dveře pro domov důchodců

Bezpečnosť pred požiarom a výrazné farebné kombinácie

Osemposchodový domov dôchodcov má v každom poschodí jednotlivé oddelenia uzavreté jednokrídlovými automatickými posuvnými dverami v požiarnom vyhotovení. Dvere sú vybavené elektropohonmi SP805L, na ktorých kryte sú podľa EN16005 vedľa kombinovaného radaru s bezpečnostnou clonou aj prídavné bezpečnostné senzory, ktoré strážia koncové hrany posuvných krídel pred náhodným zovretím seniorov k stene. Každé dvere majú svoju špecifickú farbu, čo prispieva k ľahkej orientácii obyvateľov.

posuvné automatické dveře pro domov důchodců

Bezpečný domov dôchodcov

Domov dôchodcov je vo všetkých poschodiach vybavený požiarnymi posuvnými automatickými dverami, ktoré oddeľujú vlastné oddelenie od schodiskovej šachty aj spoločenských priestorov. Schodisko uzatvárajú dvojkrídlové hnedé automatické dvere, spoločenské priestory oddeľujú biele jednokrídlové dvere, oboje s požiarnou odolnosťou. Dvere sa zvnútra otvárajú po nastavení hesla na kódovacej klávesnici. Snímač nad dverami chráni proti náhodnému zovretiu krídlami.

Ukážky z našich realizácií

Karuselové dvere v hoteli Demanová

sekcionálne-brány-SPEDOS

SPEDOS dvere v nemocnici Roudnice nad Labem

hl. obrazek reference

Vodolecebny_ustav

Rokov na trhu
cez 150 000 realizácií

Jedno partnerstvo
od konzultácie po servis

Non-stop servis
s garanciou dojazdu

Najväčšia servisná sieť
v ČR a SR - viac než 50 pobočiek

Copyright © 1991-2024 SPEDOS