Domov dôchodcov bez bariér | Spedos

Naši zástupcovia v regióne:


041 707 71 11

 

Páči sa vám referencia?
Zdieľajte ju s priateľmi

Ďalšie referencie z kategórie Sociálne služby

posuvné automatické dveře pro domov důchodců

Bezpečný domov dôchodcov

Domov dôchodcov je vo všetkých poschodiach vybavený požiarnymi posuvnými automatickými dverami, ktoré oddeľujú vlastné oddelenie od schodiskovej šachty aj spoločenských priestorov. Schodisko uzatvárajú dvojkrídlové hnedé automatické dvere, spoločenské priestory oddeľujú biele jednokrídlové dvere, oboje s požiarnou odolnosťou. Dvere sa zvnútra otvárajú po nastavení hesla na kódovacej klávesnici. Snímač nad dverami chráni proti náhodnému zovretiu krídlami.

protipožární jednokřídlové automatické posuvné dveře pro domov důchodců

Bezpečnosť pred požiarom a výrazné farebné kombinácie

Osemposchodový domov dôchodcov má v každom poschodí jednotlivé oddelenia uzavreté jednokrídlovými automatickými posuvnými dverami v požiarnom vyhotovení. Dvere sú vybavené elektropohonmi SP805L, na ktorých kryte sú podľa EN16005 vedľa kombinovaného radaru s bezpečnostnou clonou aj prídavné bezpečnostné senzory, ktoré strážia koncové hrany posuvných krídel pred náhodným zovretím seniorov k stene. Každé dvere majú svoju špecifickú farbu, čo prispieva k ľahkej orientácii obyvateľov.

staré dveře s novým pohonem

Staré dvere s novým pohonom

Historická budova domova dôchodcov má vo vstupe pôvodné drevené skladacie dverné krídla. Sú vybavené otočnými pohonmi, ktoré zaisťujú bezbariérový prechod. Bezpečnosť prechádzajúcich je zaistená bezpečnostnými lištami v hornej časti dverných krídel.

rámové stěny s automatickými dveřmi

Rámové steny s automatickými dverami

Domov pre seniorov vyžaduje čo najviac bezbariérových dverí. Rámové steny s automatickými posuvnými dverami v rámovom prevedení boli inštalované ako v hlavnom vchode, tak vo vstupe do záhrady. Ich automatizáciu aj bezpečnosť zabezpečuje kombinovaný radar inštalovaný z oboch strán nad dverami.

automatické dveře v obloukovém provedení

Automatické dvere v oblúkovom prevedení

Novostavba domova dôchodcov je vybavená moderným a elegantným bezbariérovým vstupom. K vonkajšej presklenej hliníkovej stene s dvojkrídlovými automatickými dverami posuvnými bola vnútri vstupnej haly vytvorená presklená oblúková stena s oblúkovými automatickými dverami posuvnými. Medzi stenami a dverami tak vzniklo zaujímavé polkruhové zádverie, ktoré slúži ako čistiaca zóna.

posuvné automatické dveře pro domov důchodců

Bezbariérový domov dôchodcov

Domov dôchodcov bol projektovaný s bezbariérovými vstupmi. Vstupná hala je spojená so záhradou presklenými stenami a dvojkrídlovými automatickými posuvnými dverami; zadný východ do záhrady je vybavený jednokrídlovými automatickými dverami. Vstup na terasu domova dôchodcov uzatvárajú dvojkrídlové automatické dvere posuvné v presklenej stene. Dvere majú neštandardnú prechodnú výšku; digitálny programový prepínač je umiestnený cca vo výške 3 000 mm. Pre ľahšiu voľbu režimu sú dvere vybavené diaľkovým ovládaním.

bezbariérový vstup pro domov důchodců

Pohodlie a bezpečie pre seniorov

Bezbariérový vstup do domova dôchodcov vytvárajú dvojkrídlové automatické posuvné dvere v rámovom prevedení s pohonmi SP806L. V zádverí je umiestnená čistiaca zóna.

elegantní a praktický vstup pro seniory

Elegantný i praktický vstup pre seniorov

Dverový portál s bočnými dielmi a nadsvetlíkom, s dvojkrídlovými automatickými dverami z hliníkových profilov v povrchovej úprave imitácie dreva bol vytvorený tak, aby bol v súlade s dominantnými prvkami fasády budovy.

Ukážky z našich realizácií

hl. obrazek reference

hl. obrazek reference

hl. obrazek reference

hl. obrazek reference

hl. obrazek reference

Rokov na trhu
cez 150 000 realizácií

Jedno partnerstvo
od konzultácie po servis

Non-stop servis
s garanciou dojazdu

Najväčšia servisná sieť
v ČR a SR - viac než 50 pobočiek

Copyright © 1991-2021 SPEDOS