041 707 71 11

 

Páči sa vám referencia?
Zdieľajte ju s priateľmi

Ďalšie referencie z kategórie Logistické centrá

hl. obrazek reference

Pri Dunajskej Strede zatial' vyše 40 nakládacích miest SPEDOS

Na juh Slovenska zamierila investícia za približne 35 miliónov EUR. V katastri obce Kostolné Kračany pri Dunajskej Strede pribudnú 3 logisticko-výrobné haly. Doplnia tak rozsiahlu priemyselnú zónu.

V tomto roku bola dokončená najväčšia z nich, hala o rozlohe takmer 60.000 m2. SPEDOS dodal 49 nakladacích kompletov, protipožiarne rolety a nakladacie komory.

Druhá hala so 46 nakladacími kompletmi o rozlohe 33.000 m2 vznikne na budúci rok.

 

hl. obrazek reference

Otvárame paradajkám zo žitného ostrova

GreenCoop družstvo na žitnom ostrove je najväčšou výrobnou organizáciou zeleniny na Slovensku s ročnou produkciou viac ako 10 mil. kilogramov paradajok. Prevádzky: Horná Potôň, Zlatná na Ostrove, Kolárovo, Dunajská Streda. Paradajky sa pestujú v obrovských skleníkoch a z priľahlých logistických centier sa rozvážajú k sportrebiteľom. SPEDOS pre tieto farmy dodáva priemyselné sekcionálne a rýchlonavíjacie brány, vyrovnávacie mostíky a vrátové tesnenia.

reference na překládací místo

Prekladacie miesta vo vonkajšom plášti haly

Pre jednoduchú prekládku a lepšie možnosti premostenia v rámci nakladacieho miesta bol inštalovaný vyrovnávací mostík s výsuvnou lištou. Vďaka až metrovému výsuvu teleskopickej lišty sme schopní premostiť aj väčšiu vzdialenosť medzi rampou a korbou nákladného vozidla. K mostíku boli nainštalované tiež sekčné vráta a vrátové tesnenie.

reference na sklady pro mezinárodní kamionovou dopravu

Medzinárodná kamiónová doprava a ich sklady

V prípade tejto realizácie SPEDOS dodával všetky vrátové, nakladacie systémy a protipožiarne uzávery. Pre oddelenie jednotlivých priestorov vnútri hál boli použité zateplené sekčné vráta a textilné roletky s vysokou požiarnou odolnosťou. Pre minimalizáciu škôd na nakladacom komplete boli inštalované nájazdové vedenia.

zateplená sekční vrata pro moderní logistické centrum

Moderné logistické centrum

Rýchle a hladké prejdenie vysokozdvižného vozíka, chránené prostredie prekládky, minimálne tepelné straty vďaka zatepleným sekčných vrátam, to všetko ponúka nakladací komplet SPEDOS.

Logistické centrum Bratislava - Svätý Jur sa nachádza 6 km od Bratislavy a je dopravne napojené štvorprúdovou cestnou komunikáciou na spojnici Bratislava – Pezinok – Modra. 

reference na hydraulický můstek se sklopnou lištou

Nakladacie systémy v logistickom centre

Hydraulický mostík so sklopnou lištou je správna voľba pre plynulú prekládku materiálov a tovaru. Kombinácia sekčných vrát, vrátového tesnenia a nájazdového vedenia tvorí ideálny systém riešenia.

reference pro nakládací komplety

Logistické centrum

Nakladacie komplety zložené zo sekčných vrát, hydraulických mostíkov a vrátových tesnení sú u logistických centier dnes už bežným štandardom. Pre ochranu vrátového tesnenia či samotnej rampy boli u každého nakladacieho miesta nainštalované nájazdové vedenia. Pre umývací portál nákladných automobilov bola dodané farebne zaujímavé sekčné vráta typu VM02, samozrejme v špeciálnom odolnom prevedení pre umývačky.

nakládací systémy pro logistické centrum

Logistické centrum s nakladacími systémami presne na mieru

Pre toto logistické centrum bol vyvinutý a vyrobený špeciálny typ vrátového tesnenia, prispôsobený konkrétnemu nákladnému automobilu. Pre väčšiu pohodlnosť prekládky tu slúžia vyrovnávacie mostíky s teleskopickou lištou. Zateplené sekčné vráta sú ovládané prevodovou reťazou.

reference na atypické nakládací komory

Nakladacie komory s atypickým riešením

Inštaláciou predsadených komôr došlo k výraznej úspore ložnej plochy vnútri hál. Vďaka nafukovaciemu tesneniu je zaistená minimalizácia tepelných strát. Vzhľadom na nemožnosť inštalácie sekčných vrát zvnútra haly, boli zateplené sekčné vráta inštalované priamo vo vnútri nakladacej komory.

reference na nafukovací těsnění v expedici

Nafukovacie tesnenie v expedícii

Nafukovacie tesnenie SPEDOS v rámci nakladacieho miesta považujeme za najúčinnejšie riešenie pre minimalizáciu tepelných strát počas nakládky / prekládky. Používa sa hlavne v chladiarenských prevádzkach, kde je veľký teplotný rozdiel.

reference na nakládací predsazené komory

Efektívne využitie miesta s nakladacími komorami

V prípade nemožnosti stavebných úprav vnútri haly a potreby ďalšej nakladacej rampy sa ponúka riešenie tzv. predsadenej komory. Táto prekladacia komora je dodávaná kompletne, vrátane podesty, vyrovnávacieho mostíka, vrátového tesnenia, zatepleného pur panelu, vrátane okapničiek. V prípade požiadavky aj ochranných stĺpikov.

Ukážky z našich realizácií

hl. obrazek reference

hl. obrazek reference

hl. obrazek reference

hl. obrazek reference

hl. obrazek reference

Rokov na trhu
cez 150 000 realizácií

Jedno partnerstvo
od konzultácie po servis

Non-stop servis
s garanciou dojazdu

Najväčšia servisná sieť
v ČR a SR - viac než 50 pobočiek

Copyright © 1991-2023 SPEDOS