041 707 71 11

 

Páči sa vám referencia?
Zdieľajte ju s priateľmi

Ďalšie referencie z kategórie Priemyselné objekty

hl. obrazek reference

EuroŠarm Slatiňany

Spoločnosť EURO - Šarm spol. s.r.o., popredný distribútor priemyselných chemikálií a chemických špecialít v Českej republike a na Slovensku, kladie veľký dôraz na požiarne zabezpečenie svojich skladovacích hál. SPEDOS tu v roku 2015 inštaloval 5 ks protipožiarnych vrát posuvných, ktoré boli v jednokrídlom a dvojkrídlovom prevedení, kompletne v modrej farbe. Na oddelenie ďalších požiarnych úsekov tu bolo nainštalovaných niekoľko protipožiarnych textilných roliet.

hl. obrazek reference

Budujeme automobilový priemysel

ZKW Slovakia s.r.o. je výrobca svetlometov pre osobné automobily.  S viac ako 2500 zamestnancami patrí k najväčšiemu podniku západného Slovenska. Podnik sa neustále rozširuje. Na vybavení nových hál sa podieľa aj SPEDOS - Slovensko.

V 6. etape výstavby sme dodali pre nové haly 18 sekčných priemyselných vrát, 6 kompletov vrát,  vrátových tesnení a vyrovnávacích hydraulických mostíkov, 25 ks rýchlo navíjacích vrát a 16 ks požiarnych roletových uzáverov.

hl. obrazek reference

Rýchlobežné rolovacie brány s požiarnou roletou

V hale s náročnou výrobnou prevádzkou firmy Schaeffler na Slovensku boli zvnútra inštalované rýchlobežné hliníkové rolovacie brány RR3000ISO, vyznačujúce sa extrémnou rýchlosťou otvárania a vysokým výkonom motora. Sú vybavené niekoľkými presklenými priehľadnými lamelami slúžiacimi na okamžitú vizuálnu kontrolu situácie za bránou.
Zvonku bola podľa projektového zadania inštalovaná požiarna roleta MA s požiarnou odolnosťou EI60.

hl. obrazek reference

Prevádzka bez bariér

Východočeský závod na výrobu potravinových doplnkov je vybavený modernými bezbariérovými halami a pracoviskami. Do budovy bolo inštalovaných 11 automatických posuvných dverí v netradičnom dvojfarebnom prevedení: elektropohony SP805L a T v šedom odtieni a posuvné krídla v červenom prevedení. Sú tu k videniu automatické dvere dvojkrídlové, jednokrídlové aj teleskopické.

ACOND Milevsko budova - SPEDOS

Sekčné priemyselné vráta pre Acond Milevsko

Acond a.s. je popredným českým výrobcom tepelných čerpadiel a klimatizácií. Pre jeho pobočku v Milevsku sme realizovali dodávku sekčných priemyselných brán, vyrovnávacích mostíkov, požiarnych uzáverov a ďalšieho vybavenia, ktoré zaisťuje komfortnú a bezpečnú prevádzku spoločnosti. Prečítajte si, o aké konkrétne typy uzáverov išlo, a prezrite si fotky z realizácie.

 

Priemyselné brány SPEDOS s okienkami

Priemyselné sekčné vráta SPEDOS s kombináciou plných lamiel a s okienkami

Nadštandardný rozmer bránového otvoru si vyžadoval atypický dizajn sekcionálnych brán.

Do bránového krídla bolo integrovaných niekoľko radov PVC okienok.

Z vnútornej strany bolo nutné jednotlivé lamely vystužiť oceľovými profilmi, aby nedošlo k priehybu bránového krídla.

Dvoukřídlé automatické dveře s elektrickým pohonem

Vrátnica bez bariér

Prechod do administratívnej budovy cez vrátnicu bol zaistený pomocou dvojkrídlových automatických posuvných dvier s elektrickým pohonom SP805L. Presklené dverné krídla a podlahové zámky na krídlach slúžia k zvýšeniu bezpečnosti.

Dvoukřídlé automatické otočné dveře

V tlačnej variante nosnosť až 250 kg

Firma na výrobu liečiv inštalovala vo svojich výrobných prevádzkach dvojkrídlové automatické otočné dvere so špeciálnym prevedením dverných krídel do čistých priestorov. Štandardne sú pohony inštalované na preklad, kde sú pripevnené ku krídlu ťažným ramenom. V poslednom prípade (vpravo) je situácia opačná, pohony sú inštalované na krídla a ramená na preklad. Docieli sa tak zmena orientácie ramena, kedy spojovacie rameno dverného krídla neťahá ale tlačí, je výkonnejšie a môže tak lepšie prekonať podtlak v susednej miestnosti.

Požární ocelové dveře

Komplexné riešenie vrátových a požiarnych systémov

Pre príjem tovaru a materiálu boli do vonkajšieho plášťa inštalované sekčné priemyselné vráta s atypickým tesnením vyrobeným presne na mieru. Pre oddelenie jednotlivých prevádzok boli použité rolovacie vráta. Požiarne úseky s menej frekventovaným prejazdom boli vybavené požiarnymi otočnými dverami.

Protipožární sekční vrata pro ZKW Krušovce

Protipožiarne sekčné vráta

Aj priemyselné sekčné vráta možno dodať v prevedení, ktoré zabezpečí ochranu proti požiaru. Vzhľadom k náročným požiadavkám na nosnej konštrukcii a robustnému prevedeniu sa tieto vráta hodia predovšetkým do priemyselného prostredia.

Protipožární posuvná vrata pro INA Kysuca SK

Dodávka automatických vrátových, nakladacích a požiarnych systémov od A do Z

Vďaka širokému portfóliu SPEDOS dodal do skladových a výrobných priestorov priemyselné vráta, vyrovnávacie mostíky s navádzacím vedením, vrátové tesnenia, rýchlobežné vráta a pre zaistenie bezpečnosti aj požiarne uzávery.

Protipožární posuvná vrata pro Vodní elektrárnu Lipno nad Vltavou

Požiarne vráta posuvné

Podľa náročných požiadaviek na požiarnu odolnosť a zvukovú izoláciu vnútri elektrárne boli vyrobené a inštalované teleskopické požiarne vráta posuvné. Pre jednoduchý prechod je krídlo brány vybavené vstavanými dverami s požiarnym presklením.

Dvoukřídlá protipožární posuvná vrata

Dvojkrídlové protipožiarne vráta posuvné

Na tejto referencii sú znázornené protipožiarne posuvné vráta v dvojkrídlovej variante s krytom pojazdovej dráhy. Celá konštrukcia je vo farebnom nástreku.

Požární posuvná vrata

Nakladacie komplety a požiarne uzávery

Pre príjem tovaru a materiálu boli do vonkajšieho plášťa nainštalované tri nakladacie komplety zložené z hydraulického mostíka so sklopnou lištou, bránového tesnenia VTKS01 a sekčných vrát VM01. Pre minimalizáciu škôd spôsobených zlým nájazdom kamiónu boli inštalované nájazdové vedenia v pozinkovanej variante. Požiarny úsek je oddelený protipožiarnymi vrátami posuvnými v nástreku modrého odtieňa.

Protpožární dveře pro Swedwood Malacky SK

Protipožiarne dvere šité na mieru

Vysoká požiarna odolnosť, atraktívny dizajn, presklenie, okopové plechy, paniková hrazda, mnoho variantov prevedení. To všetko ponúkajú priemyselné požiarne dvere SPEDOS.

Protipožární posuvná vrata pro Tescoma Zlín

Protipožiarne posuvné vráta s motorom a dverami

Aj v rámci tohto projektu bolo nutné oddeliť požiarne a nepožiarne úseky uzávermi s vysokou požiarnou odolnosťou. Ako najvhodnejšie riešenie boli zvolené požiarne vráta posuvné vybavené motorickými pohonmi. Pre rýchly prechod osôb v uzavretom stave boli do vrátových krídel integrované prechodové dvere.

Ukážky z našich realizácií

Mostík VMVL výsuvný SPEDOS

Karuselové dvere v hoteli Demanová

sekcionálne-brány-SPEDOS

SPEDOS dvere v nemocnici Roudnice nad Labem

hl. obrazek reference

Rokov na trhu
cez 150 000 realizácií

Jedno partnerstvo
od konzultácie po servis

Non-stop servis
s garanciou dojazdu

Najväčšia servisná sieť
v ČR a SR - viac než 50 pobočiek

Copyright © 1991-2024 SPEDOS